Artykuł

,,Relacja z weekendu szachowego w Pawłowicach"

Od 12 do 13 października 2024 roku w Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach odbyły się turnieje szachowe o kategorie Polskiego Związku Szachowego oraz do międzynarodowej klasyfikacji FIDE. W zawodach wzięło udział łącznie 51 uczestników.

8 zawodników uzyskało normy na wyższe kategorie Polskiego Związku Szachowego. Dodatkowo, dwie osoby zdobyły tzw. "częściówki" do norm na kategorie centralne. Gratulujemy Justynie Michalskiej, zawodniczce Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice, która zajęła  3. miejsce w Pawłowickim Klasyfikacyjnym Turnieju Szachowym Open, wypełniając normę na II kategorię kobiecą. W Pawłowickim Otwartym Turnieju Szachowym Dzieci o V i IV kategorię, Adam Godziek, reprezentant Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice, zajął 1. miejsce oraz zdobył IV kategorię szachową. W tym samym turnieju Mateusz Szymański, również reprezentant Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice, uzyskał rezultat, który pozwolił mu na zdobycie V kategorii szachowej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Data ostatniej aktualizacji: 15.10.2024
Autor: Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice
Zaktualizował: Joanna Kiełkowska